NIEDZIELNE NABOŻEŃSTWA

Od kilku lat drukujemy w naszej Gazetce – praktycznie zdanie po zdaniu – list św. Jana Pawła II o świętowaniu niedzieli.
Papież zachęca, by niedzielę, dzień Zmartwychwstania, cotygodniową małą Wielkanoc, przeżywać w duchu modlitwy, odpoczynku i budowania relacji. Z Bogiem i z najbliższymi.

Dzieci od najmłodszych klas szkoły podstawowej uczą się, że w niedzielę – co by się nie działo – najważniejsze jest
uczestnictwo we Mszy świętej. Potem, w niedzielę trzeba odpocząć, mieć dużo czasu dla rodziny, najbliższych, a także dla przyjaciół; oraz znaleźć czas na dodatkową modlitwę. Staramy się, jak możemy, by w niedzielę nie wykonywać żadnych niekoniecznych prac.

Bardzo często niedziela sprzyja spacerom. Dlaczego nie wybrać się na spacer na popołudniowe niedzielne Nabożeństwo?
Przynajmniej od czasu do czasu.

W naszym kościele Nabożeństwa są w każdą praktycznie niedzielę – oprócz wakacji. Zaczynają się zazwyczaj
o godz. 1720 lub 1730. Gorzkie żale i Nabożeństwa połączone z intencjami Wspólnoty Żywego Różańca zaczynają się trochę wcześniej – o godz. 1715.

Na Nabożeństwach mamy możliwość zdobyć umiejętność korzystania z nowych form modlitwy, zagłębić się w różne teksty biblijne, czy teksty do rozważania i medytacji. Na Nabożeństwach zawsze jest też wystawiony uroczyście Najświętszy Sakrament, więc mamy także możliwość Adoracji.

Czyńmy wszystko, co w naszej mocy, by przybliżać się do Pana. Wszak z Nim spędzimy całą wieczność.

Ewa Gawor